SDH SMOLKOV

Stránky dobrovolných hasičů Smolkov

SOUTĚŽ O POHÁR STAROSTY OBCE 2020

Prosinec 16th, 2020

Soutěž v požárním útoku „O pohár starosty obce“ 2020

Je sobota 15. srpna 2020 ráno, začíná nový den. Počasí je příjemné, slunce svítí, stany se staví, zásoby občerstvení se kupí v chladničkách. Sety k posezení jsou na svých místech. Vidím také přichystané odpadkové koše a čisté sociální zařízení, protože pořádek musí být!

Vzhledem k bezpečnosti se ohraničuje prostor pro diváky a chystá se dráha pro požární útok, včetně základny a startovací čáry. Rovněž se připravuje vypůjčené měřící zařízení, bezchybně sloužící několik desítek let, za které jsme nesmírně vděční a vážíme si této zápujčky.

Na hasičský areál přijíždějí první družstva hasičů a hasiček, která jsou připravena podat kvalitní a jistý výkon při útoku. Po nástupu se rozdělí pořadí a může se začít soutěžit. Jako první je na řadě domácí držstvo SDH Smolkov a právě pří tomto startu vznikne na startovací pistoli porucha. Od této chvíle se již musí startovat slovně přes mikrofón. I přes tyto komplikace si myslím, že si tuto soutěž všichni užili a podali skvělé výkony. Po předání ocenění v podobě krásných pohárů, peněžité odměny a pohledných a jistě i velice chutných dortů od starosty obce Háj ve Slezsku pana Karla Palovského se družstva rozjela do všech směrů. Některá domů a některá na další soutěže.